Náš blog

Nechte se inspirovat články z oblasti osobního i organizačního rozvoje.

Prohlédnout blog

Inspirace

Články

Ve článcích na blogu si můžete přečíst střípky z toho, čemu se věnujeme.

cognitio-scan

od Cognitio-Scan

24.09.2020

Světlo svítí stále jasněji, ukazují výsledky průzkumu

V posledním článku na blogu jsme psali o tom, že procházíme fascinujícím obdobím rozvoje lidstva. Proto bychom s vámi rádi sdíleli svá pozorování z posledních měsíců. Během nich nám v rámci online i offline tréninků prošly rukama stovky lidí. Stovky lidí, kteří se zabývají co-creating. Lidí, kteří jsou zářnými příklady a mohou být inspirací pro nás všechny.

Pojďme se nejdřív podívat na typy lidí, se kterými jsme měli čest se setkat. Jedná se zejména o dvě skupiny.

Zapálení podnikatelé, CEOs, ředitelé, lídři firem, které mají za cíl měnit svět (impact first) a sociální podnikatelé. Jsou to uvědomělí lidé, kteří se zabývají lidmi, společností, přírodou. Nezaměřují se pouze na zisk. Chtějí zlepšovat svět. Neustále hledají způsoby, jak mohou individuálně i kolektivně růst v oblasti osobního rozvoje, leadershipu i rozvoje týmu. Už dosáhli skvělých výsledků, ale touží dosáhnout ještě většího dopadu na své prostředí. Naráží na známé problémy v okamžiku, kdy jejich firma vyroste – ztrátu fokusu, změnu směrování a komunikační problémy. Vnímají svůj osobní rozvoj a rozvoj svých leadership dovedností jako důležitou součást dlouhodobého růstu a úspěchu společnosti. Je pro ně důležité, aby se i jejich lidé na sobě pracovali a byla pro ně vykonávaná práce smysluplná. Chtějí totiž naplno využít potenciál každého jedince.

 

Mladí profesionálové, mileniálové, kteří jsou v plné životní síle a zabývají se otázkami smysluplnosti. Jsou z nové generace, která nechce navázat na generaci svých rodičů. Chtějí věci dělat jinak. Chtějí smysluplnou práci a život, ve kterém mohou být naprosto autentičtí. Tlak a stres jim někdy brání dělat věci jinak. Nejsou spokojeni s tím, co je považováno za standard. Mají vnitřní puzení změnit svět. Chápou, že musí začít u sebe.

Co mají tyhle dvě skupiny společného? Zapálenost a ambice. Jsou svým způsobem zaneprázdněni světem a chtějí do něj přispět něčím pozitivním. Neustále na sobě pracují a zlepšují se. To je totiž jejich přirozené nutkání a vášeň. Jsou podnikaví, mají sen a jsou ochotni do jeho naplnění investovat čas, peníze a energii. Chtějí ze sebe dostat maximum. Vědí, že jsou zodpovědní sami za sebe.

od Cognitio-Scan

18.03.2020

Co-creators of the Universe
Osobní rozvoj

od Cognitio-Scan

15.08.2019

Sami sobě nepřítelem